Assan Panel Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Assan Panel Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1990 yılında faaliyetlerine başlayan Assan Panel Sanayi ve Ticaret A.Ş. 4.000.000 m²/yıl sandviç panel kapasiteli ilk fabrika yatırımını Tuzla – İstanbul’da yapmıştır. Müşterilerinin yoğun ilgisi ve beğenisiyle 2004 yılında 3.000.000 m²/yıl kapasiteli İskenderun fabrikasının, 2009 yılında 3.000.000 m²/yıl kapasiteli Balıkesir fabrikasının, 2015 yılında 3.500.000 m²/yıl kapasiteli Tuzla / İstanbul ikinci üretim hattının yatırımını yaparak toplam kurulu fiili kapasitesini Türkiye içinde 13.500.000 m²/yıl’a çıkarmıştır.

2013 yılında Ürdün’de Kibar Holding Grubunun Türkiye dışındaki ilk yatırımı olan sandviç panel üretim tesisinin faaliyete geçmesi ile Assan Panel’in toplam kapasitesi 18.000 m²/yıl’a ulaşmıştır.

Sandviç panel, yapıların ve hava odalarının çatı, cephe, iç bölmelerinde izolasyon ve yapı malzemesi olarak kullanılmaktadir. Boyalı galvaniz levha arasına ihtiyaca göre değişen özellik ve kalınlıkta poliüretan konulması ile elde edilen ürünler kullandığı alanlarda mükemmel ısı, su ve ses izolasyonu sağlamaktadir. Çatı konstrüksiyonlarında oluşan nem yoğunlaşmasını önleyen ve yüksek taşıma kapasitesi ile önemli mühendislik avantajlari sağlayan paneller, farklı şekil ve renk tasarımlarıyla mimari tercihlerde de ön plana çıkmaktadır. Sağladığı fiyat-performans özelliklerinin yanısıra hızlı monte edilebilmesi ile sunulan ekonomik avantajlar nedeniyle her geçen gün diğer ikame ürünlerin önüne geçmektedir.

Assan Panel 2013 yılında; Polikarbonat çatı ve cephe ışıklık panellerinin üretimini gerçekleştirdiği tesis yatırımını yaparak binaların gün ışığından yararlanması yoluyla çevreci ve ekonomik aydınlatma çözümlerinin tüketicilerimizle buluşmasını sağlamıştır.

Assan Panel, kurulduğu yıldan bugüne bulunduğu pazarda lider ve öncü olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yüksek güvenlik standartlarında ve çevreye duyarlı üretim anlayışıyla, yangın güvenliği sağlayan, poliüretan, PIR (poliizosiyanurat), taşyünü yalıtım malzemelerini ürünlerinde kullanarak sürdürülebilir binaların oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır.

Assan Panel, kaliteli, güvenli, yangına karşı dayanıklı ürün gamını üretmenin yanında ürünlerinin uygulanmasını da önemsemiştir. Yetkin ve profesyonel bayilik ağını yurt içi ve yurt dışında başarılı bir şekilde oluşturarak kaliteli servis anlayışını sınırlarımız ve ötesine taşımıştır.

Kalite anlayışı ile bulunduğu sektöre yön veren Assan Panel; FM, LPCB, UL GREENGUARD, GOST, SEPRO gibi dünyaca kabul görmüş ürün sertifikalarına sahiptir.  ISO 9001:2008 belgesini 2006 yılında alarak tescilletmiştir.

2009 yılında TS EN 14509/AC:2009-TSE belgesinin sahibi olarak, hammadde, üretim prosesleri,sevk süreci dahil olmak üzere tüm kalite kontrol süreçlerini güvence altına almıştır.

Sürdürülebilirlik yaklaşımına verdiği önem ve çevre duyarlılığının doğal sonucu olarak ISO 14001 çevre yönetim sistem belgesini 2012 yılırnda almıştır. Ayrıca ISO27001 ve ISO 9001 belgeleri de alınmıştır.

Sandviç panel pazarının en çok tercih edilen markası olan ve Türkiye’de katma değer sağlamayı amaç edinen Assan Panel; dünyanın tüm bölgelerinde ve Fransa, Almanya, Hollanda, İngiltere, Bulgaristan Romanya ,Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Yunanistan Libya, Cezayir, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Ürdün, Moldova, Makedonya, Hırvatistan, Kosova, Mısır, Tacikistan, Etiyopya,  dahil 47 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Assan Panel’in Ürdün Tesisi 6.500 m² kapalı, 10.000 m² açık alana kurulu, sektördeki en yeni teknolojilerin kullanıldığı tam otomatik üretim hattı, 4.500.000 m² üretim kapasitesiyle Orta Doğu’daki en büyük sandviç panel üreticisidir.

Yurtdışındaki bu tesis ile başta Irak,  Körfez ülkeleri, Mısır olmak üzere Ortadoğu ve Doğu Afrika ülkelerine yüksek kaliteli yapı ve izolasyon malzemesi sağlamaktadır.

Assan Panel’in Ürdün Tesisi’nde yüksek yangın dayanımı sağlayan, poliüretan ve poliizosiyanurat izolasyonlu çatı ve cephe sandviç panelleri ve soğuk hava depoları için 200 mm kalınlığa kadar sandviç panel üretimi yapılabilmektedir.

Assan Panel içinde bulunduğu grubun 1980 yılından beri sahip olduğu Galvanizli Sac tecrübesini de kendi bünyesine katarak inşaat ve yapı sektörü ağırlıklı olmak üzere galvanizli sac ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.

İnşaat ve yapı sektörü firmalarının ihtiyaçları  doğrultusunda yassı mamül ürün gruplarında mamülleri, müşteri taleplerine göre stoklarında bulundurarak müşterilerine hizmet vermektedir.

Galvanizli ve boyalı sac ana satış kalemlerini oluşturan mamül grupları altında rulo, levha, oluklu , stor ve trapez sac  ürünler yer almaktadır.

Tesislerimizde başta inşaat ve sanayi sektörü müşterilerimiz olmak üzere, her türlü çatı-cephe, duvar ve tavan kaplamaları, sıhhi tesisat, klima ve havalandırma kanalları, elektrik taşıma sistemleri, boru ve profil  endüstrisi, dükkan kepenk ve panjurları üreticileri, kablo ve kablo kanalı üreticileri , gibi çok çeşitli sektörlere istenilen her ebatta dilinmiş rulo , boy kesilmiş levha , trapez, oluk,stor, mahya formlarında şekillendirilmiş olarak mamül sağlamaktadır.


Kuruluş Tarihi: 02.03.1994
Faaliyet Alanı: Poliüretan yalıtımlı sandviç panel ve yalıtımsız tek kat trapez, çatı ve cephe kaplamaları
Faaliyet Merkezi: Assan Tesisleri (Tuzla), Balıkesir, İskenderun
Web Sitesi assanpanel.com.tr
E-posta: info@assanpanel.com.tr
Tuzla Tesisleri: Yayla Mahallesi D-100 Karayolu Rüya Sokak No:2 Tuzla 34940, İstanbul, Türkiye
Tel: + 90 (216) 581 17 00
Faks: + 90 (216) 446 38 55
Balıkesir Tesisleri: Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi 16. Cadde No: 1 Balıkesir, Türkiye
Tel: +90 (266) 281 14 29
Faks: +90 (266) 281 14 33
İskenderun Tesisleri: İskenderun Organize Sanayi Bölgesi, Sarıseki, İskenderun, Hatay
Tel: +90 (326) 656 27 15 (3 Hat)
Faks: +90 (326) 656 27 18
Facebook: https://www.facebook.com/Assan-Panel
Twitter: https://twitter.com/assanpanel1
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/kibar-holding-assan-panel
İnstagram: https://instagram.com/assanpanel