Ege Assan Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ege Assan Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Genel merkezi İstanbul’da olan Assan Gıda, Kibar Holding’in gıda yatırımı olarak 1998’de, Balıkesir Susurluk’ta kurulmuştur. Assan Gıda’nın en modern teknolojiyi takip eden endüstriyel yatırımı bugün 40 milyon doları aşmıştır.

Assan Gıda, ürünlerinin ham maddesini oluşturan domateslerini hibrid, genetiği ile oynanmamış tohumlar kullanarak yetiştirmekte ve tarımın her aşaması kontrol edilmektedir. Saf ve temiz ürünler üretebilmek için domateslerin hasadı özenli bir şekilde elle yapılmaktadır.

Domates salçası, ketçap, mayonez, makarna ve et sosları gibi dünya mutfaklarına hitap eden çeşitli soslardan oluşan geniş ürün yelpazesiyle hem iç piyasaya hitap etmekte, hem de dünyada 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

200 bin m2’lik açık alan üzerine kurulmuş olan Assan Gıda Tesisi, şirketin tüm yatırım ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitededir. Kapalı alan, 4 bin m2’lik üretim alanı, 16 bin m2’lik depo, yönetim,hizmet binaları ve sosyal tesislerden oluşmaktadır.

Assan Foods Tesisi üstün kaliteli domates salçası, ketçap, domates sosları ile mayonez ve diğer çeşitli sosları üretme kapasitesine sahiptir.

  • Domates salçası: 35 bin ton/yıl
  • Ketçap: 50 bin ton/yıl
  • Domates sosları: 15 bin ton/yıl
  • Mayonez ve diğer soslar: 7 bin ton/yıl

Kalite kontrol yönetim sistemi çerçevesinde üretim yapan fabrika, HACCP, ISO 9001:2008, BRC ve IFS sertifikalarına sahiptir.


Kuruluş Tarihi: 24.04.1998
Faaliyet Alanı: Salça ve Soslar
Faaliyet Merkezi: Ege Serbest
Web Sitesi assanfoods.com
E-posta: info@assanfoods.com
Adres: Ege Serbest Bölgesi Ayhan Sokak AIII E-F-G Gaziemir İzmir, Türkiye
Tel: +90 (232) 251 86 89
Fax: +90 (232) 251 86 99