İspak Ambalaj

İspak Ambalaj

Kibar Holding’e bağlı bir şirket olarak 1974 yılında kurulan İspak Esnek Ambalaj Sanayi A.Ş; 40 yılı aşkın tecrübesi, yenilikçi ve ilerici ekibiyle esnek ambalaj sektörüne ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Her türlü işlenmiş gıda, şekerleme, çikolata, süt ve süt ürünleri, ilaç, kozmetik, sigara, içecek, beyaz eşya, izolasyon sektörleri için ambalaj çözümleri üreten İSPAK, ülkemizin ve dünyanın önde gelen birçok firmasına hizmet vermenin haklı gururunu yaşamakta ve sektöründe bir çok "ilk" e imza atmaya devam etmektedir.

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik katma değer sağlayan yaratıcı ambalaj çözümleri geliştirmeyi hedefleyen Ar-Ge ekibimiz; müşterilerimizin pazarda rekabet gücünü artıran, optimum raf ömrü ve gıda güvenliği gereklerine uygun, maliyet avantajı ve kullanım kolaylığı sağlayacak alternatifler sunmaktadır.

Gıda sektörüne hizmet veriyor olmanın bir gereği olarak; ISO 9001:2008 kalite sistemini, ISO 22000, OHSAS-ISO 18001 ve BRC IOP uygulamalarıyla sürekli gelişimi hedefleyen firmamızda; TPM sürecinin bir sonraki basamağı olan "TPM Continuity Award" "TPM Devamlılık Ödülü" alınması konusunda çalışmalara başlanılmıştır.

İSPAK, baskı makinelerinde 10 renge kadar rotogravür baskı yapabilmekte ve basılacak malzemenin arka yüzüne 3 renge kadar fotoselli baskı olanağı sağlamaktadır. Ayrıca “in-line” olarak cold seal ve laklama aplikasyonları gerçekleştirilmektedir. 9-60 mikron kalınlıkları arasındaki alüminyum folyolar, gravür baskı yapılabilen polimer filmler, kağıtlar, karton, lamineli malzemeler baskı yapılabilen malzemeler olarak sıralanabilir.

Laminasyon makineleri ile; solventli laminasyon, solventsiz laminasyon ve yaş laminasyon proseslerini ; “web inspection” sistemleri yardımıyla, aluminyum folyo/polimer filmler, aluminyum folyo/kağıtlar, polimer filmler/polimer filmler yapılarıyla 2-3 ve 4 katlı olarak yapılabilmektedir.

9-250 mikron kalınlıkları arasındaki Aluminyum folyolar ile lamineli malzemelere, primer laklama, termolaklama ve epoksi laklama; wax makineleri ile, wax kaplama, wax laminasyonu gibi prosesler gerçekleştirilmektedir. Tek katlı ve çok katlı yapılara wax ve hotmelt uygulamalarında inline, “web coating weight measurement” sistemi ile, kaplama gramajı üretim esnasında ölçülebilmektedir.

2013 yılına alınan yeni ekstrüder makinesi ile; izolasyon, buzdolabı arka folyosu, pe laminasyonlu çok katlı yapıların üretimleri yapılmaktadır. Yeni etiket kesim makinesi ile gıda, içecek, kozmetik ve evcil hayvan maması sektörlerinde pazar payımızın büyümesi sağlanacaktır.

Değerli bilgi birikimi, sistematik çalışma ilkeleri ve kalite odaklı, dinamik, yaratıcı personeli ile İspak Esnek Ambalaj Sanayi A.Ş; ilkelerinden ve kalite politikasından hiçbir zaman taviz vermeden "sürekli değişim" sloganıyla yoluna devam etmektedir.


Kuruluş Tarihi: 04.07.1974
Faaliyet Alanı: Ambalaj
Faaliyet Merkezi: Assan Tesisleri (Tuzla, İzmit)
Web Sitesi ispak.com
E-posta: ispak@ispak.com
Adres: Yayla Mahallesi D-100 Karayolu Rüya Sokak No:2 Tuzla 34940, İstanbul, Türkiye
Tel: + 90 (216) 581 19 00
Faks: + 90 (216) 446 64 39
Facebook: https://www.facebook.com/ispakesnekambalaj/
Twitter: https://twitter.com/IspakAmbalaj