Kibar Industry

Kibar Industry

Kibar Industry Company, Kibar Holding Grubunun Türkiye dışındaki ilk yatırımı olarak Ürdün’de faaliyet göstermektedir. 2011 yılında Amman’a 45 kilometre uzaklıkta, Arapçada kavsak anlamina da gelen Al Mafraq şehrinde proje calismalarina baslanmis ve 2012 sonunda üretime geçilmiştir. 6.500 m2 kapalı/10.000 m2 açık alana kurulu, sektördeki en yeni teknolojilerin kullanıldığı tam otomatik üretim hattı, 4,5 milyon metrekare üretim kapasitesiyle Orta Doğu’daki en büyük sandviç panel fabrikasidir.

Kibar Industry Company başta Irak,  Körfez ülkeleri, Mısır olmak üzere Ortadogu ve Dogu Afrika ülkelerine yüksek kaliteli yapı ve izolasyon malzemesi sağlamakta, önümüzdeki dönemde bölgesinde pazar lideri olmayi hedeflemektedir. Sandviç panel, yapıların ve hava odalarının çatı, cephe, iç bölmelerinde izolasyon ve yapı malzemesi olarak kullanılanmaktadir. Boyalı galvaniz levha arasına ihtiyaca göre degişen özellik ve kalınlıkta poliüretan konulmasi ile elde edilen ürünler kullandığı alanlarda mükemmel ısı, su ve ses izolasyonu sağlamaktadir. Çatı konstruksiyonlarında oluşan nem yoğunlaşmasını önleyen ve yüksek taşıma kapasitesi ile önemli mühendislik avantajlari sağlayan paneller, farklı şekil ve renk tasarımlarıyla mimari tercihlerde de ön plana çıkmaktadır. Sağladıgı fiyat-performans özellkilerinin yanısıra hızlı monte edilebilmesi ile sunulan ekonomik avantajlar nedeniyle her geçen gün bölgede diğer ikame ürünlerin önüne geçmektedir.

Tesiste yüksek yangın dayanımı sağlayan, poliüretan/poliizosiyanurat izolasyonlu çatı ve cephe sandviç panelleri ve soğuk hava depoları için 20 santimetre kalınlığa kadar sandviç panel üretimi yapılabilmektedir. Taşyünü dolgulu sandviç panel üretimi ise sonraki etap yatırım planları içerisindedir.


Kuruluş Tarihi: 2011
Faaliyet Alanı: Poliüretan yalıtımlı sandviç panel, çatı ve cephe kaplamaları
Faaliyet Merkezi: Ürdün
E-posta: info@kibarindustry.com
Adres: Thagret Eljoub - Al Mafraq - Jordan /P.O.Box 460742 Code: 11946
Tel: +962 7 9566 6647
Faks: +962 7 9593 3718